Josephkt122 weeks
Wac140 weeks
FACEBOOK
WANDA W FINALE HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK

W rozegranych w miniony weekend eliminacjach do Halowych Mistrzostw Polski Juniorek, w grupie VII najlepsze okazały się piłkarki Wandy Kraków.
Krakowianki pokonały kolejno Andrusy Lipnik 9-1, Naprzód Sobolów 5-2, Starówkę Nowy Sącz 3-0 oraz AZS UJ II Kraków 7-0 i z kompletem punktów wywalczyły awans do finałów który odbędzie się w dniach 14-16 grudnia w Sosnowcu.
Eliminacje do Mistrzostw Polski były również eliminacją do Małopolskich Mistrzostw Juniorek, gdzie oprócz Wandy awans wywalczyły drużyny Starówki z gr VII, oraz AZS UJ Kraków, Victoria Gaj i Rysy Bukowina Tatrzańska z gr VIII.
ELIMINACJE HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI SENIOREK W KRAKOWIE

W najbliższą sobotę w hali Sportowej Branowianka odbędzie jeden z czterech turniejów elininacyjnych Mistrzostw Polski Seniorek. Awans do finałów zapewnią sobie tylko zwycięzcy grup. W Krakowie rywalizacja przebiegać będzie w dwóch grupach, a udział biorą zespoły:

EL. MP.U-19 WANDA KRAKÓW GRA DALEJ

Na ośmiu obiektach w Polsce rozegrano eliminacje Mistrzostw Polski Juniorek U-19.
W Krakowie, dobrze spisała się drużyna Wandy Kraków, która wygrała swój turniej i awansowała do następnej fazy Mistrzostw Polski.
"Wandeczki" pokonały kolejno Victorię Gaj 3-1, Andrusy Lipnik 5-1 i AZS UJ Kraków 2-1.
ZAPOWIEDŻ MECZU GOL CZĘSTOCHOWA - WANDA KRAKÓW

Ostatnią kolejkę I Ligi piłkarki Wandy rozegrają w Częstochowie, goszcząc u wicelidera tabeli. Gol rozegrał jedno spotkanie mniej, mimo to zajmuje drugą lokatę tracąc do Czarnych z Sosnowca pięć punktów. Aby zachować kontakt z liderem, częstochowianki muszą to spotkanie wygrać. Nasze dziewczęta po słabym ostatnim przegranym meczu ze Starówką okupują miejsce spadkowe i trzeba obiektywnie stwierdzić, że cięzko będzie ze strefy spadkowej wydostać się już w sobotę. Gol jest zdecydowanym faworytem choć... w piłce kobiecej wszystko może się zdarzyć.
Liczymy na choć częściową rehabilitację "wandeczek" i zaprezentowanie gry na miarę możliwości zespołu.
W poprzednim sezonie Wanda dwukrotnie uległa Golowi 0-2 w Krakowie i 0-5 w Częstochowie.

Gol Częstochowa - Wanda Kraków
10.11 (sobota) godz. 13.00
1L. ZASŁUŻONE ZWYCIĘSTWO STARÓWKI. WANDA BEZ IKRY.
W meczu ósmej kolejki I ligi Wanda Kraków przegrała na własnym boisku ze Starówką Nowy Sącz 1-3, prezentując delikatnie mówiąc przeciętną formę. To co zawsze było mocną stroną krakowianek czyli wola walki, ambicja i zaangażowanie, dziś trudno było dostrzec oglądając to spotkanie. Zespołem który chciał grać i wygrać, były dziewczęta z Nowego Sącza i swój cel zrealizowały w 100% przy dużym udziale gospodyń. Początek nie zapowiadał porażki miejscowych. w 15 minucie z za lini pola karnego mocno uderzyła Kamieńska i zdobyła prowadzenie dla Wandy. Póżniej było już tylko gorzej. Starówka szybko zdobyła trzy kolejne bramki i kontrolowała zawody. Gospodynie zerwały się do ataku w ostatnich dziesięciu minutach. Dwukrotnie Piotrowska była blisko szczęscia, jednak końcówka dobrej gry to za mało jak na 90 minut przebywania na boisku.
Bardzo niemiła niespodzianka dla kibiców krakowskiej drużyny, która stawia piłkarki Wandy w trudnej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami.

Wanda Kraków - Starówka Nowy Sącz 1-3 (1-3)
Kamieńska 15 - Dudzik 22, Zielińska 30,34

Wanda: Leśniak-Reiss - Klima, Bilska, K. Grzywińska, Król - Gąsłowska (60 Piotrowska), Fiałek, Kamieńska, Cieniawska (80 Woda) - G.Grzywińska, Zborowska

video w czytaj więcej
ZAPOWIEDZ MECZU WANDA KRAKÓW - STARÓWKA NOWY SĄCZ

Aż po czterech tygodniach (przełożony mecz z Podgórzem) piłkarki Wandy Kraków rozegrają spotkanie ósmej kolejki I ligi, podejmując na własnym boisku Starówkę Nowy Sącz. Krakowianki po rozegraniu sześciu meczy zajmują w tabeli ósme miejsce i mają dużą szansę na poprawienie tej lokaty. Na Bulwarową zawita bowiem Starówka Nowy Sącz, która jest w tabeli za Wandą mając na swoim koncie jedno zwycięstwo z Podgórzem. Gospodynie patrząc na dotychczasowe wyniki będą faworytkami niedzielnej potyczki, jednak derby małopolski zawsze były bardzo zacięte i emocjonujące, a zwycięstwami dzieliły się oba zespoły. W poprzednim sezonie Starówka wygrała w Krakowie 4-0, by w Nowym Saczu ulec Wandzie 1-3.
Liczymy na dobrą postawę podopiecznych Dariusza Piecyka i komplet punktów, na który dziewczęta z Wandy z pewnością stać.

Wanda Kraków - Starówka Nowy Sącz
04.11 (niedziela) godz. 13.00

Serdecznie zapraszamy!
ZAPOWIEDŻ MECZU PODGÓRZE KRAKÓW - WANDA KRAKÓW

Siódma kolejka I ligi gr. południowej dla fanów piłki kobiecej w Krakowie jest wyjątkowa. W niedzielę spotkają się w derbowym pojedynku drużyny krakowskie Podgórze i Wanda. W tym sezonie to jedyne krakowskie derby na szczeblu ligowym, dlatego warto zobaczyć obie drużyny z naszego miasta. Po ubytkach kadrowych nieszczególnie wiedzie się w tej rundzie zawodniczkom z Podgórza. Krakowianki nie zdobyły jeszcze punktu i zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. "Wandeczki" po słabym początku, ostatnio spisują się coraz lepiej i liczymy na podtrzymanie dobrej passy w krakowskich derbach. Takie mecze rządza się jednak innymi prawami, dlatego każdy wynik jest mozliwy. Punkty obu zespołom są bardzo potrzebne, zapowiadają się zatem duże emocje!

Podgórze Kraków - Wanda Kraków
28.10 (niedziela) godz 10.30

1L. DUŻE EMOCJE I REMIS WANDY Z CZARNYMI GORZYCE
Po skończonym meczu w obu zespołach panował duży niedosyt. Gospodynie były zawiedzione stratą dwóch punktów, jako że straciły wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry, a Czarne, że mogły to spotkanie spokojnie wygrać wykorzystując przynajmniej połowę sytuacji podbramkowych. Spotkanie zaczęło się od składnych akcji gości, które dobrze zorganizowaną grą zepchnęły "wandeczki" do defensywy. W 15 minucie Czarne miały wyborną szansę na prowadzenie, jednak świetnie broniąca w całym spotkaniu Leśniak -Reiss znakomicie wybroniła strzał Kaletki z rzutu karnego. W 25 minucie na uderzenie z dystansu zdecydowała się Cieniawska. Mocno bita piłka trafiła w poprzeczkę i ku zaskoczeniu wszystkich odbiła się na polu bramkowym i wpadła do siatki!. Czarne jeszcze bardziej przycisneły, a Wanda... zdobyła drugą bramkę po golu Fiałek z rzutu wolnego. Ostatni strzał pierwszej połowy dał bramkę gościom po uderzeniu Kamczyk z wolnego. Druga częśc spotkania nie zmieniła obrazu gry. Swietnie przygotowane motorycznie Czarne w furią atakowały a gospodynie znów za sprawą Cieniawskiej zdobyły bramkę. Podopieczne Dariusza Piecyka minutę póżniej po pieknej akcji przyjezdnych i strzale Jaskółki straciły dwubramkowe prowdzenie i zaczęła się nerwówka. Ostatnie minuty to napór gości i ostatni strzał meczu w doliczonym czasie gry Cisło, który dał punkt Czarnym, a odebrał zwycięstwo Wandy. Z przebiegu gry lepszym zespołem były Czarne i mimo pechowej ostatniej minuty, trzeba cieszyć się z punktu zdobytego z naprawdę dobrze grającym zespołem gości tym bardziej, że gospodynie zagrały bez dwóch podstawowych zawodniczek.

Wanda Kraków - Czarni Gorzyce 3:3 (2:1)
Cieniawska 25, 78, Fiałek 40 - Kamczyk 45, Jaskółka 79, Cisło 90+4

Wanda: Leśniak-Reiss - Król, Bilska, Suchojad, Kamieńska, Klima - Piotrowska (76 Woda, 90 Cygan), Fiałek, Gąsłowska, Cieniawska - G. Grzywińska
Foto/video w czytaj więcej
ZAPOWIEDŻ MECZU WANDA KRAKÓW - CZARNI GORZYCE

Po dobrych ostatnich meczach (minimalna porażka z Czwórką i wygrana z Rolnikiem), w najbliższą niedzielę Wanda Kraków podejmować będzie na własnym boisku rewelacyjnego beniaminka Czarni Gorzyce. Nasz najbliższy przeciwnik to bardzo ofensywny zespół, który w w pięciu rozegranych spotkaniach zdobył dziewięć punktów i strzelił aż 29 bramek! Wysokie zwycięstwa przeplata beniaminek porażkami (m.in. 0-6 z Golem). Rywal bardzo trudny, ale po ostatnich całkiem dobrych występach "wandeczek" liczymy przedewszystkim na podtrzymanie dobrej gry podopiecznych Dariusza Piecyka i kolejne punkty w lidze. Trener dopiero w połowie sezonu może liczyć na pełną kadrę i to jest dodatkowy bonus dla zespołu.
Atrakcyjny, ofensywny zespół gości zapewnia przy Bulwarowej duże emocje i dobry poziom. Mamy nadzieję że mecz zakończony happy endem dla naszej drużyny!

Wanda Kraków - Czarni Gorzyce
14.10 (niedziela) godz. 13.00

1L. PIERWSZE ZWYCIĘSTWO WANDY! HATTRICK GRZYWIŃSKIEJ
Znakomicie spisały się zawodniczki Wandy Kraków w Głogówku, gdzie w meczu piątej kolejki pokonały na trudnym terenie Rolnika 3-2. Faworytem spotkania były gospodynie, jednak to krakowianki od początku meczu lepiej przystosowały się do bardzo trudnych warunków i kontrolowały grę. Pierwsze skrzypce w szeregach Wandy grała Gabriela Grzywińska, która popisała się klasycznym hattrickiem, strzelając już do przerwy trzy bramki. Szczególnej urody był gol naszej snajperki w 44 minucie, kiedy to piłka bita z rzutu wolnego z około 20m, wylądowała idealnie w okienku bramki Rolnika. Wcześniej "Gabrycha" strzelała do siatki w 15 i 22 minucie. Rolnik także miał swoje sytuacje, jednak świetnie w bramce spisywała się Klaudia Leśniak-Reiss. Druga połowa to spokojna gra przyjezdnych i próby kontaktu gospodyń. W 82 minucie miejscowe zdobywają bramkę po strzale Hadelko, a w doliczonych czasie gry Bielaszka ustala wynik spotkania.
Zasłużone pierwsze zwycięstwo Wandy w tym sezonie i większy optymizm przed drugą częścią jesiennego sezonu w szeregach ekipy krakowskiej.

Rolnik Głogówek - Wanda Kraków 2-3 (0-3)
Hadelko 82, Bielaszka 90+2 - G.Grzywińska 15, 22, 44

Wanda: Leśniak-Reiss - Suchojad, Bilska, K. Grzywińska (55 Piotrowska), Klima (46 Cieniawska) - Król (75 Woda), Fiałek, Kamieńska, Gąsłowska (90 Nieroda) - Zborowska, G. Grzywińska
ZAPOWIEDŻ MECZU WANDA KRAKÓW - 1FC KATOWICE

Po trzytygodniowej przerwie na ligowe boiska powracają zawodniczki pierwszoligowe. Wanda przerwę w rozgrywkach wykorzystała grając w Pucharze Polski, ulegając w finale małopolskim AZS UJ Kraków. Tym razem pod Wawel zawita spadkowicz z ekstraligi 1FC Katowice i w sobotnim spotkaniu będzie faworytem. Katowiczanki do tej pory nie dają najmniejszych szans swoim przeciwniczkom, aplikując im przy okazji masę bramek. Dośc powiedzieć, że w dwóch meczach zdobyły 15 goli! Nasze dziewczęta mają na koncie jeden punkt i w sobotę powalczą o podreperowanie swojej zdobyczy, choć nie ukrywajmy że to piekelnie trudne zadanie. Mamy nadzieję, że "wandeczki" zostawią na boisku dużo zdrowia i pokażą na tle wymagającego rywala dobrą piłkę.

W pozostałych meczach III kolejki I ligi gr. południowej grają: Czwórka - Korona, Rolnik - Czarni S, Czarni G - Gol, Podgórze - Starówka

Serdecznie zapraszamy kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.