Witamy
Serdecznie Witamy na Oficjalnej stronie klubu WANDA KRAKÓW Sekcji piłki nożnej Kobiet

** 1LIGA ** ULKS Bohdańczowice - Wanda Kraków 2-0 (0-0) **
1LIGA. BOGDAŃCZOWICE - WANDA kRAKÓW 2-0 (0-0)

Na tarczy wracają piłkarki Wandy Kraków z Bogdańczowic, gdzie przegrały w meczu szóstej kolejki z tamtejszym ULKS 0-2. Gospodynie wygrały ten bardzo ważny dla układu dolnych rejonów tabeli mecz zasłużenie, będąc w przekroju całego spotkania zespołem lepszym. Już do przerwy mogły prowadzić róznicą conajmniej dwubramkową, jednak bardzo dobrze broniła bramkarka Wandy. Krakowianki tylko sporadycznie zagrażały bramce Bogdańczowic, głownie strzałami z dystansu, jednak te nieliczne próby nie mogły przynieść efektu bramkowego. Najlepszy okres gry "wandeczki" miały w środkowej częsci pierwszej połowy, gdy wydawało się że łapią właściwy rytm gry, lecz był to tylko przerywnik w sumie słbej gry Wandy. W drugiej połowie gospodynie strzeliły bramkę z rzutu wolnego, a swój sukces przypięczętowały bramką po błędzie obrończyni przyjezdnych.
Nie udało się zatem zdobyć pierwszych punktów a szkoda, bo przeciwnik nie był wcale zespołem nie do ogrania.

Bogdańczowice - Wanda Kraków 2-0 (0-0)
ZAPOWIEDŻ MECZU ULKS BOGDAŃCZOWICE - WANDA KRAKÓW

Na mecz szóstej kolejki I ligi grupy południowej, Wanda Kraków wyjeżdża do Bogdańczowic gdzie spotka się z tamtejszym ULKS. Oba zespoły nie mogą być zadowolone z dotychczasowych osiągnięć. Beniaminek ligi zdobył dotąd jeden punkt, remisując u siebie z Widokiem Lublin. Dokonania "wandeczek" są jeszcze skromniejsze. Krakowianki dotychczas nie zdobyły punktu, jednak postęp w grze widać i liczymymy na progres formy podopiecznych Dariusza Piecyka zakończony w Bogdańczowicach pierwszą zdobyczą punktową. Sobotni mecz ma duże znaczenie dla obu zespołów które walczą o utrzymanie w lidze. Komplet punktów zdobyty w tych zawodach, to spory handicap na przyszłość.
Czekamy na dobre wiadomości z Bogdańczowic!

ULKS Bogdańczowice - Wanda Kraków
12.10 godz. 11.00
1LIGA. WANDA KRAKÓW 1.FC AZS AWF KATOWICE 0-4 (0-0)

W meczu piątej kolejki I Ligi Wanda Kraków przegrała z 1.FC AZS AWF Katowice 0-4.
Patrząc na ostatnie spotkania obu zespołów zdecydowanym faworytem były katowiczanki i boisko potwierdziło te przypuszczenia. Krakowianki znając potencjał przeciwnika starały się grać uważnie w obronie i trzeba przyznać że długo utrzymywały korzystny rezultat. W pierwszej połowie przyjezdne miały przewagę, lecz nie potrafiły sforsować obrony Wandy. W 50 minucie przypadkowa ręka w polu karnym obrończyni Wandy, dała katowiczankom rzut karny pewnie wykorzystany przez Fischerovą. Dziesięć minut póżniej ta sama zawodniczka i także z jedenastki strzela drugą bramkę. Prowadzenie uspokoiło katowiczanki, ktore już do końca spotkania kontrolowały zawody dokumentując swoją przewagę zdobyciem jeszcze dwóch bramek autorstwa Hmirovej. "Wandeczki" mimo porażki, na tle Katowic i mając w pamięci wysokie przegrane w poprzednich meczach, zagrały lepiej niż ostatnio. Różnica klas między czołowymi zespołami w lidze a tymi z dolnych rejonów tabeli jest jednak znaczna i trudno nawiązać równorzędną walkę z tymi drużynami.
Przed Wandą teraz ważny mecz z Bogdańczowicami, który może mieć ogromne znaczenie w walce o utrzymanie w lidze.

Wanda Kraków - 1.FC AZS AWF Katowice 0-4 (0-0)
Fischerova 50, 60; Hmirova 68, 80
1L. ZAPOWIEDŻ MECZU WANDA KRAKÓW - 1.FC AZS AWF KATOWICE

Po dłuższej przerwie działalności serwisu Wandy Kraków, powracamy zapowiedzią meczu "wandeczek" z AZS AWF Katowice.
Po czterech porażkach przychodzi czas na piąty mecz i ciężkie zadanie przed przemeblowanym zespołem Darka Piecyka. Pod Wawel przejeżdża doświadczona drużyna z Katowic, której celem jest walka o powrót do ekstraligi. Akademiczki wygrały trzy z czterech spotkań. W ostatniej kolejce przegrały z Czarnymi Sosnowiec 1-3 i taraz liczą na łatwe punkty w Krakowie.
Czy tak własnie będzie?
Nie ma co ukrywać że krakowianki mają poważne kłopoty. Ubytek kadrowy przed sezonem był poważny. Nowe zawodniczki potrzebują jeszcze trochę czasu na lepszą i efektywniejszą grę. Mamy nadzieję, że każdy nastepny mecz będzie lepszy od poprzedniego. Mecz z Katowicami na papierze jest przegrany a na boisku moze być róznie.
Liczymy na dzielną postawę "wandeczek", które już nieraz udowodniły, że walką można zdziałać naprawdę wiele.

ZAPOWIEDŻ MECZU KORONA ŁASZCZÓW - WANDA KRAKÓW

Trzecie podejście do inauguracji I ligi wypadnie tym razem w Łaszczowie, gdzie "wandeczki" zmierzą się z tamtejszą Koroną. Mecz bardzo ważny dla obu drużyn które walczą o utrzymanie w lidze. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Wanda jest na siódmej pozycji i wyprzedza Koronę o jeden punkt. Nie do końca wiadomo w jakiej dyspozycji są podopieczne Dariusza Piecyka, bowiem przygotowania ligowe jak wiadomo zostały storpedowane przez pogodę. Krakowianki do Łaszczowa jadą bojowo nastawione i zapowiadają walkę o korzystny wynik.
W meczu rozegranym jesienią w Krakowie, padł remis 1-1.
Czekamy na dobre wieści z Łaszczowa!

Korona Łaszczów - Wanda Kraków
14.04 (niedziela) godz 13.00
WANDA MISTRZEM MAŁOPOLSKI JUNIOREK!

W Niedzicy odbył się finał Mistrzotw Małopolski Juniorek, który wygrała Wanda Kraków. W turnieju udział wzięło pięć najlepszych zespołów małopolski, wyłonionych drogą eliminacji. Podopieczne Dariusza Piecyka zdobyły siedem punktów, tyle samo co Victoria Gaj, jednak w bezpośrednim spotkaniu Wanda zwyciężyła swoje rywalki i zdybyła miano Mistrza Małopolski U-19.